JUBILEUSZOWA  PIELGRZYMKA

DO  WŁOCH

1050 ROCZNICA  CHRZTU  POLSKI

TERMIN:  19.10 – 25.10.2016 ( 7 dni)

                                  

DZIEŃ  1             19.10.2016  środa

Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach rannych (godz. 05.00).

Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Włoch. W czasie przejazdu podziwianie wspaniałych widoków  alpejskich  na terenie Austrii i  Włoch . Nocleg w  hotelu w okolicach  granicy austriacko-włoskiej.Posiłek ( obiadokolacja )  na terenie Czech lub Austrii.

DZIEŃ  2             20.10.2016      czwartek

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasę przez kilka regionów włoskich w bliskie  okolice Rzymu. Na trasie krótki postój w stolicy prowincji Padova w PADWIE. Udział w Mszy Świętej w Bazylice Św. Antoniego oraz krótkie zwiedzanie jednego z najpiękniejszych i najokazalszych kościołów w mieście, nazywanego przez mieszkańców „Il Santo”. Modlitwa przy grobie św. Antoniego oraz zwiedzenie Kaplicy Polskiej pw. Św. Stanisława z pięknymi freskami T. Popiela. Przyjazd do hotelu w bliskie okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  3             21.10.2016     piątek

Śniadanie, przejazd do Rzymu: tura objazdowo -  spacerowa połączona ze zwiedzaniem miasta :   Koloseum – amfiteatr Flawiuszów (z zewnątrz ), Forum Romanum - największy plac starożytnego miasta ( z zewnątrz ), Kapitol - centrum starożytnego życia religijnego, Plac Wenecki z wielkim pomnikiem – muzeum Ołtarz Ojczyzny. Przejście do Fontanny di  Trevi – najpiekniejszej fontanny rzymskiej oraz Placu Hiszpańskiego z słynnymi z pokazów mody schodami Hiszpańskimi. Przejazd na Wzgórze Eskwilińskie i zwiedzanie Bazyliki Sanata Maria Maggiore. Przejście przez Bramę Miłosierdzia w kościele patriarchalnym, poświeconym Matce Bożej. Nawiedzenie  jednej z bazylik patriarchalnych - Bazyliki Św. Jana na Lateranie, katedry biskupa Rzymu oraz wejście do budynku, gdzie mieszczą się słynne " Święte Schody " przywiezione do Rzymu przez św. Helenę.  Godz. 17.00 - udział w Mszy Św.  sprawowanej dla pielgrzymów polskich. Wyjazd z  Rzymu, powrót do  hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4             22.10.2016      sobota

Śniadanie. Przejazd do  RZYMU na teren WATYKANU – udział w spotkaniu z Ojcem Św. Franciszkiem w Auli  Pawła VI. ( początek o godz. 10.00 ). Po zakończonej audiencji  przejście na Plac Św. Piotra otoczonego monumentalną kolumnadą Berniniego i zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, jednej z najważniejszych światyń chrześcijaństwa, zbudowanej nad grobem Św. Piotra Apostoła. Podziwianie bogatego wnętrza  oraz czas na  modlitwę indywidualną  przy grobie Św. Piotra oraz  Św. Jana Pawła II. Następnie przejazd na Via Ostiense  i udział w  Mszy Św. w Bazylice  Św. Pawła za Murami ( godz. 15.45 ).  Przejście przez  Bramę  Świętą, która w tym roku  jest  Bramą Miłosierdzia,  gdzie każdy wchodzący będzie mógł doświadczyć miłości Boga, który pociesza, przebacza i daje nadzieję […].  Zwiedzanie i czas na indywidualną modlitwę.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  5           23.10.2016      niedziela

Śniadanie,  Przejazd do cenrum Rzymu.  Nawiedzenie  Bazyliki Św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej, gdzie od 19 października 2012 złożone są relikwie polskich męczenników: bł. Karoliny Kózkówny, bł. Stanisława Starowieyskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  W tej samej świątyni  w roku 997 złożono relikwie patrona Polski świętego Wojciecha, przywiezione do Wiecznego Miasta przez cesarza Ottona III.  Jednak rzymskie relikwie wróciły do Polski w 1928 roku i są przechowywane w skarbcu katedry gnieźnieńskiej. Przejazd  na teren  WATYKANU -  spotkanie na Placu Św. Piotra z innymi pielgrzymami,  udział w modlitwie  Anioł Pański. Godz. 13.00 – Msza Święta  w Bazylice Św. Piotra dla pielgrzymów z Polski.  Czas na zakup pamiątek. Wyjazd z Rzymu, przejazd na teren regionu Umbria. Zakwaterowanie w okolicach Asyżu.  Przyjazd do  hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Uwaga ! Program zwiedzania w czasie pobytu w Rzymie jest uzależniony od zaplanowanych uroczystości.  O kolejności realizacji poszczególnych punktów programu decyduje pilot w uzgodnieniu z opiekunem duchowym.

DZIEŃ  6          24.10.2016       poniedziałek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd  do jednego z najbardziej malowniczych  miasteczek  położonych na zboczu wzgórza, do  ASYŻU .  Spacer  urokliwymi, ciasno zabudowanymi  ulicami miasta  i zwiedzanie kluczowych zabytków : Bazyliki św. Klary  z grobem Świętej, Kościoła Nowego, wybudowanego na miescu domu rodzinnego Św. Franciszka oraz Bazyliki  Św. Franciszka, budowli ozdobionej wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Modlitwa w krypcie, gdzie znajduje się grób Świętego. Msza Święta na terenie Sanktuarium. Przejazd do AREZZO – dawnego miasta etruskiego. Krótki postój połączony ze spacerem po mieście i podziwianie kościoła S. Maria della Pieve – jednego z najpiękniejszych kościołów w Toskanii, zwiedzanie kościoła św. Franciszka, w którym znajduje się  cykl fresków Piera della Francesca, „Legenda krzyża świętego” oraz  centralnego placu Piazza Grande, znanego z filmu  „Życie jest piękne” Roberto Benigniego.

Przejazd w okolice  Wenecji – Udine . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ   7         25.10.2016       wtorek

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, przejazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie krótkie postoje związane z koniecznymi przerwami w pracy kierowców. Przyjazd do miejsca wsiadania w Polsce w późnych godzinach nocnych. 


CENA   PIELGRZYMKI:  1 620,00  PLN / os.

 CENA   OBEJMUJE:

-przejazd autokarem o  podwyższonym standardzie z pełnym wyposażeniem: uchylne siedzenia, klimatyzacja, caffe- bar, toaleta, odtwarzacz DVD i CD,

-6 noclegów w hotelach ***/**** ;  pokoje 2,3, osobowe z łazienkami, 

-wyżywienie typu HB: 6 śniadań  wzmocnionych (z dodatkiem wędliny i sera ) i 6 obiadokolacji ( 3 dania ), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo przez każdego uczestnika – indywidualnie,

-ubezpieczenie  Signal Iduna  od kosztów leczenia KL  ( 10 000 euro ) ,  następstw  nieszczęśliwych wypadków NNW do kwoty  15 000 zł oraz bagażu  BP ( 1000 zł ),

- na całej trasie opieka pilota udzielającego informacji turystycznej.

Uwaga!

  1. Na bilety wstępu, przewodników lokalnych, podatki miejskie, wjazdy do miast, parkingi, sprzęt audio-guide  i  inne opłaty związane z realizacją programu pielgrzymki  należy posiadać 100,00 euro .
  1. Każdy z uczestników pielgrzymki  musi posiadać aktualny paszport lub dowód osobisty.
  2. Dopłata do pokoju  1 -osobowego wynosi 480 zł.