BRATYSŁAWA - BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU - WIEDEŃ

termin:     15.07-19.07. 2019

DZIEŃ 1      

Zbiórka uczestników pielgrzymki w godzinach rannych (godz.5.00). Przejazd przez Polskę, Czechy do stolicy Słowacji - BRATYSŁAWY.

Krótki spacer połączony ze zwiedzaniem Starówki : Katedra św. Marcina, Zamek Bratysławski ( z zewnątrz ), XVI w. Brama Michała, rynek z XVI-wieczną studnią i otoczony zabytkowymi budynkami, kościół franciszkanów. Przejazd na teren Węgier do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu, późna obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2  

Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU z przewodnikiem: Wzgórze  Gellerta z pomnikiem Wyzwolenia i Cytadelą, Wyspa Małgorzaty, Wzgórze Zamkowe z kościołem koronacyjnym Macieja. Spacer po   murach Baszty Rybackiej i podziwianie panoramy na Dunaj oraz zabudowę dzielnicy Peszt,. Dalsze zwiedzanie miasta w tym   Bazyliki św. Stefana, podziwianie gmachu Parlamentu ( z zewnątrz ), zabudowy   Zamku Vajdahunyad - bajkowej budowli malowniczo położonej wśród drzew. Poznanie historii Placu Millenium.   Czas wolny przeznaczony na zakup pamiątek w okolicach słynnej uliczki Vaci ( V dzielnica ) .

Uwaga ! Dla chętnych możliwość korzystania z kąpieli w basenie z termalnymi wodami (dodatkowo płatne ok. 5000 – 10 000 HUF )

Uroczysta kolacja w jednej z piwnic na terenie wioski winiarzy połączona z degustacją wina( dodatkowo płatna ok. 20 euro ). Powrót do hotelu, nocleg                                                                                                    

DZIEŃ 3

Śniadanie, wyjazd z Budapesztu na słynny szlak turystyczny „ Zakole Dunaju”.

Zwiedzanie malowniczo położonego historycznego miasta WYSZEGRAD - mała miejscowość turystyczna, która w okresie późnego średniowiecza była stolicą Królestwa Węgier. Właśnie tu w XIV wieku miały miejsce słynne Zjazdy Wyszehradzkie królów Polski, Czech i Węgier, które obecnie kontynuowane są w ramach spotkań   Grupy Wyszehradzkiej. Zwiedzanie cytadeli i całego bogatego stanowiska archeologicznego ruin królewskiego pałacu oraz podziwianie panoramy doliny Dunaju. Przejazd do niezwykłego miasteczka artystów  SZENTENDRE – spacer po centrum i podziwianie zabudowy wąskich, krętych uliczek bogatych w restauracje, bary, kawiarnie. Głównym placem jest Főtér z barokową i rokokową zabudową. Na jego środku znajduje się krzyż morowy z 1763 r., ustawiony jako podziękowanie za ustąpienie epidemii. W czasie spaceru możliwość zakupu  wyrobów węgierskiego rękodzieła artystycznego i odwiedzenie Muzeum Marcepana.

Przejazd do ESZTERGOM – zwiedzanie historycznego miasteczka, stolicy węgierskich biskupów i podziwianie największej na Węgrzech bazyliki pw Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha. Esztergomska Archikatedra jest prawdziwym majstersztykiem klasycyzmu.

Powrót do Budapesztu. Obiadokolacja, nocleg.                     

DZIEŃ 4                    

Śniadanie . Wczesnym rankiem wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Austrii.   Zwiedzanie  WIEDNIA w czasie tzw. tury objazdowej: Ringstrasse, Opera Wiedeńska, Hofburg - zimowa  rezydencja cesarska, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Ogród Różany. Spacer uliczką Graben i po bulwarze  Kartnerstrasse – pełnego kawiarenek, eleganckich sklepów. Podziwianie Katedry św. Szczepana traktowanej jako symbol miasta, której budowa rozpoczęła się w XII w. Dziś jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Austrii

Przejazd na Khalenberg – wzgórze położone na wysokości 484 metrów n.p.m. na terenie Lasu Wiedeńskiego i związane  z historyczną Odsieczą Wiedeńską ( 1683 r.) . Zwiedzanie kościoła św. Józefa i Muzeum Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego. Przejazd w okolice  Brna.  Zakwaterowanie w hotelu, Późna obiadokolacja, nocleg.                                               

DZIEŃ 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu . Przejazd na teren Krasu Morawskiego i zwiedzanie jednej z jaskiń z wspaniałymi formacjami skalnymi ( stalaktyty, stalagmity, stalagnaty).

W godzinach południowych przejazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do miejsca wsiadania w godzinach wieczornych.    

 

Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu jest uzależniona od warunków lokalnych i może ulec zmianie !  

 

CENA:   1 180,00 PLN 

 

CENA OBEJMUJE :

- przejazd autokarem o podwyższonym standardzie z pełnym wyposażeniem : klimatyzacja, odtwarzacz DVD, CD, caffe-bar,

  toaleta z wc, uchylne siedzenia,

- zakwaterowanie w hotelach ***/ ** ; pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami,

- wyżywienie typu HB: 4 śniadania w formie bufetu , 4 obiadokolacje (2 dania – kuchnie lokalne, napoje płatne we własnym  zakresie ),

- opiekę pilota udzielającego informacji turystycznej,

- ubezpieczenie Towarzystwa Ubezpieczeniowego SIGNAL IDUNA POLSKA S.A. od kosztów leczenia KL(10 000 euro)  i następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (15 000 pln ),

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), 

 

CENA NIE OBEJMUJE :

-  dopłaty do pokoju 1.osobowego ( 340,00 PLN )

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat przewodników lokalnych, systemu tour-guide i inne wydatków związanych z realizacją  programu, opłat parkingów, city -tax ( ok. 80 EURO ).

 

 

UWAGA!

1. Istnieje możliwośc wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji uczestnika imprezy turystycznej w wysokości 3 %

     wartości imprezy. Klient zgłasza taki akces i uiszcza opatę w dniu wykupienia imprezy.

2.  Istnieje możliowść dokupienia dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych w SIGNAL IDUNA POLSKA  S.A.

    w wysokości 1, 60 euro /dzień ubezpieczenia według kursu EURO do PLN w dniu wykupu. 

 

 

 

 


Zapisz się na pielgrzymkę - wyślij nam wiadomość a my skontaktujemy się z tobą.