Trzy stolice

Wiedeń - Bratysława - Budapeszt


DZIEŃ   1

Zbiórka uczestników,  przejazd przez Polskę do Czech. Przyjazd do BRNA – spacer po starówce. Przejazd w okolice Brna i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w jednej z typowych morawskich winiarni połączona z degustacją wina morawskiego i muzyką  regionalną. Powrót do hotelu na nocleg.                                                                                               

 DZIEŃ  2

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do WIEDNIA – stolicy Austrii, spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem i     zwiedzanie miasta  ( tura 3 godzinna, tzw. objazdowa) : Ringstrasse, Opera Wiedeńska, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Ogród Różany. Spacer po bulwarze Kartnerstrasse – pełnego kawiarenek, eleganckich sklepów.  Przejazd  na Khalenberg – wzgórze związane z historyczną Odsieczą Wiedeńską.   Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  do Wiednia     i dalsze zwiedzanie miasta : letnia rezydencja cesarska     Schonbrunn ze słynną Gloriettą. W godzinach popołudniowych wyjazd  ze stolicy Austrii i przejazd do BRATYSŁAWY. Spacer po urokliwej Starówce   – katedra św. Marcina, Brama Michalska,  Muzeum Miejskie z Zamkiem Bratysławskim, kościół   Franciszkanów. Przejazd do hotelu.  Zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.   

DZIEŃ  4                                                            

Śniadanie, przejazd  Zakolem Dunaju do Budapesztu. 

Krótki postój w ESZTERGOM – poznanie stolicy arcybiskupiej prymasów Węgier. Zwiedzanie malowniczo położonego historycznego  miasta WYSZEGRAD - zwiedzanie ruin królewskiego pałacu, stanowiącego    przebogate stanowisko archeologiczne, a przede wszystkim podziwianie panoramy  doliny Dunaju. Przejazd do niezwykłego miasteczka artystów SZENTENDRE – spacer po centrum i możliwość zakupu wyrobów węgierskiego rękodzieła artystycznego. Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  5

Śniadanie, zwiedzanie BUDAPESZTU z przewodnikiem: Wzgórze  Gellerta  z pomnikiem Wyzwolenia i Cytadelą,  Wyspa Małgorzaty, Wzgórze Zamkowe  z kościołem koronacyjnym Macieja.  Spacer   po murach Baszty Rybackiej, Parlament, Bazylika św. Stefana, Plac Millenium,  Zamek Vajdahunyad - bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew. Spacer słynną uliczką Vaci, możliwość zakupu pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Uwaga ! Dla chętnych możliwość korzystania z kąpieli  w basenie z termalnymi wodami !!  ( dodatkowo płatne – ok. 3000 HUF  )

DZIEŃ 6

Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Węgry, Słowację do Polski.  Przyjazd do miejsca   

wsiadania w godzinach późnowieczornych / nocnych.

Uwaga : Program zwiedzania jest uzalezniony od warunków lokalnych. O kolejności realizacji poszczególnych    punktów programu decyduje pilot w uzgodnieniu z przewodnikami.

CENA  WYCIECZKI :  1.060,00  PLN  ( przy grupie min. 40 osobowej  )

 CENA  OBEJMUJE:

- przejazd autokarem o podwyższonym standardzie z pełnym wyposażeniem: klimatyzacja,

wc, caffe-bar, odtwarzacz DVD, CD

-5  noclegów w hotelach ***/** w pokojach 2- 3 osobowych z łazienkami,

-5 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 5 obiadokolacji  dwudaniowych  ( napoje do

kolacji płatne dodatkowo we własnym zakresie  ),

-ubezpieczenie grupowe "SIGNAL IDUNA "  od kosztów leczenia KL do 10.000 EUR i następstw nieszczęśliwych wypadków NNW :  do 15.000,00 PLN poza granicami kraju, a na terenie RP do 5.000,00 PLN

-opieka pilota na całej trasie; pilot nie jest przewodnikiem, jedynie udziela informacji turystycznej,

 CENA  NIE  OBEJMUJE:

  1. biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, wjazdy do miast, parkingi, opłaty drogowe oraz  sprzęt audio - giude   i realizacji programu turystycznego. Na ten cel  należy posiadać 110 EURO – płatne pilotowi na początku imprezy i do rozliczenia przez pilota.

UWAGI  ! 

-Kalkulacja została sporządzona w oparciu o ceny z dnia 01.08.2016. W przypadku znacznych podwyżek kursu EUR, cen usług i kosztów transportowych oraz elementów kalkulacji od nas niezależnych, cena może ulec zmianie.

 


Zapisz się na wycieczkę - wyślij nam wiadomość a my skontaktujemy się z tobą.