Sandomierz – Ujazd –Święty Krzyż

Termin:

Dzień 1 - Wyjazd z Torunia, z miejsca uzgodnionego z organizatorem w godzinach rannych 6.00. Przejazd do Sandomierza. Zakwaterowanie. Zwiedzanie Miasta z przewodnikiem. Kolacja Biesiadna. Nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Krzyżtopór to dawny zamek położony w miejscowości Ujazd. Obecnie znajduje się w stanie ruiny, Zamek nigdy nie został w pełni ukończony. Następnie przejazd do miejscowości Kurozwęki gdzie znajduje się jedyna w Polsce hodowla Bizona Amerykańskiego. Następnie zwiedzanie Jaskini Raj, jest ona jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego krajobrazu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Przejazd do Zagnańska aby podziwiać najbardziej znane drzewo w Polsce oraz zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów na Świętym Krzyżu, jest to miejsce naznaczone śladami historii. Książe Bolesław Krzywousty wybudował tu w 1113 r, klasztor i kościół dla ojców Benedyktynów, lecz gdy w XIV w. sprowadzono tam relikwie Świętego Krzyża, miejsce stało się celem pielgrzymek. Przejazd do Sandomierza, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 -Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Krótki postój w Kazimierzu Dolnym. Przyjazd do Torunia w godzinach wieczornych.

W cenie pobytu zawarte są następujące świadczenia:

Zakwaterowanie: Nocleg w Sandomierzu-Obiekt Noclegowy Turysta, pokoje 2-osobowe - 2 noclegi

Wyżywienie: 2 -śniadania, 1- obiadokolacja + kolacja biesiadna.

Transport: autokar wyposażony w klimatyzację, DVD, podłokietniki.

Ubezpieczenie: grupowe NW

Pilotaż: pilot + organizator. Przewodnik

Inne świadczenia: TV, bezpłatny dostęp do Internetu, parking, salon gier, miejsce na ognisko lub grilla.

Cena-Zapisz się na wycieczkę - wyślij wiadomość a my skontaktujemy się z Tobą.