Wyjazdy do opery i na koncerty

Grease

25 października 2015 (niedziela)

Godzina 17.00

Koszt: 140

Wyjazd na musical do Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni

Roztańczone lata 50!

Skóra, fura i rock’n’roll

Amerykańska szkoła średnia, przystojni, zbuntowani młodzieńcy w czarnych skórzanych kurtkach – niepokorni, typowi młodzi gniewni. Szybkie samochody, cheerleaderki w różowych strojach i wszechobecna brylantyna! Pierwsze miłosne problemy, zwariowane potańcówki, prawdziwe przyjaźnie. Świetna choreografia i chwytliwe, przebojowe piosenki m.in. „You Are The One What I Want” i „Summer Nights”. Kultowy musical, który przenosi widzów w szalone lata 50 – te! „Grease” to także wielki przebój filmowy z 1978 roku, z niezapomnianymi rolami Johna Travolty i Olivii Newton – John. Jeden z najbardziej dochodowych filmów muzycznych w historii, nominowany do wielu prestiżowych nagród (w tym m.in. do Oscara i Złotego Globu).

Na taką właśnie energetyzującą dawkę teatralnej adrenaliny publiczność dawno czekała! (Teatralia)

Przedstawienie kipiące energią tych młodych ludzi (…) ostatni kwadrans to już czysty żywioł, który premierową publiczność poderwał do długo niemilknącej owacji (Dziennik Bałtycki)

Młody, rewelacyjny zespół (…) dobra scenografia autorstwa Wojciecha Stefaniaka i świetne kostiumy (Polska lokalna)


JEZIORO ŁABĘDZIE

Wyjazd na balet do Teatru Wielkiego w Poznaniu

Termin: 15 listopad 2015

Godz. wyjazdu: 14:00

Koszt: 120,00 zł.

Balet w czterech aktach z prologiem do muzyki Piotra Czajkowskiego
na podstawie oryginalnej choreografii Lwa Iwanowa i Mariusa Petipy

Czas trwania 2 h 25 min, 1 przerwa


Słynny radziecki tancerz i choreograf Fiodor Łopuchow utrzymywał, że Jezioro łabędzie jest baletem narodowym, w którym Czajkowski czerpie garściami ze skarbnicy pradawnych baśni rosyjskich. Źródeł inspiracji było jednak więcej: dość wspomnieć niemiecką legendę o skradzionym welonie w ujęciu Johanna Karla Augusta Musäusa i tragiczne losy Ludwika II Bawarskiego, który – popadając stopniowo w szaleństwo – zaczął się identyfikować z łabędziem z opowieści o Lohengrinie. Niech nas nie zwiedzie piękno muzyki i baśniowy sztafaż „białych aktów”: nad parą nieszczęsnych kochanków unosi się widmo zła, wcielonego w czarnoksiężnika Rotbarta. Jednoznacznego happy endu nie będzie, nawet jeśli Odetta i Zygfryd złączą się na zawsze w niebie. Zły Duch odzyska swą moc i zażąda kolejnych ofiar.
Jeśli którakolwiek z wyjazdów zainteresował Państwa proszę napisać lub zadzwonić - odpowiemy na wszystkie pytania.