Pielgrzymka do Meksyku

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

12-23.11.2015 – 12 dni

Program ramowy:

DZIEŃ 1: WYLOT

Zbiórka na lotnisku, wylot do Miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ 2 : BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt!). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja lokalnych, meksykańskich trunków - tequili i pulque. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ 3: MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO

Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta w kościele w Queretaro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5: PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA

Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie, a następnie w Tonantzintla z barokowym kościołem. Msza Święta w kościele św. Dominika. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6: PUEBLA – TENANGO DEL AIRE – TAXCO

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO – LA QUEBRADA SHOW

Śniadanie. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE. Wieczorem pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 8: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy lub katedrze w Acapulco. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie i muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do hotelu z wyżywieniem all inclusive.

DZIEŃ 9: ACAPULCO

Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy. Wyżywienie All inclusive. Msza Święta w hotelowej kaplicy.

DZIEŃ 10: ACAPULCO – CUERNAVACA – MEXICO CITY

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Po obiedzie wykwaterowanie i przejazd do Mexico City. Po drodze zatrzymamy się w Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny. Zwiedzania przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 12: PRZYLOT

Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Codziennym punktem programu jest Msza Święta.

WYLOT Z WARSZAWY

 Koszt: 1390 USD/os. + 3100 zł 

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Meksyk-Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu) oraz opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, bilety wstępów, zakwaterowanie w dobrych hotelach 4* i 5* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej, All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Acapulco, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, bagażu oraz chorób przewlekłych, materiały informacyjne (mini przewodnik) i gadżety pamiątkowe.

CENA NIE ZAWIERA: obligatoryjnych napiwków płatne na miejscu 50 USD/os. UWAGI: 1. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do 1-osobowego 1000 zł/12 dni lub zniżki za miejsce dla trzeciej osoby na dostawce w pokoju 2-osobowym 130 zł. Uwaga – w Meksyku za pokój 3-osobowy rozumie się pokój z dwoma dużymi łóżkami małżeńskimi. 2 .Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% kosztu imprezy. Do rezerwacji konieczne jest podanie danych tj.: imię i nazwisko zgodne z danymi w paszporcie, data urodzenia, adres zamieszkania z kodem pocztowym, numer paszportu i dokładna data jego ważności. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Cena ważna przy zgłoszeniu min. 25 osób.