GRECJA – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

Pielgrzymka + wypoczynek

pielgrzymka samolotowa

w terminie   21.09 - 30.09.2018

 

DZIEŃ 1       piątek    

Zbiórka uczestników na lotnisku na dwie godziny przed planowanym przelotem.

Przelot na trasie: Warszawa- MODLIN   – ATENY.   Lot liniami Ryanair; wylot godz. 8.50

Przylot do Aten godz. 12.30 . Transfer do hotelu w okolicach DELF. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ   2       sobota

Śniadanie. Zwiedzanie  DELF - kompleksu archeologicznego, gdzie wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków, poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zobaczymy m.in. Trójnogą Pytię, Omfalos – pępek świata , Świętą Drogę i zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków. Zwiedzanie XI wiecznego klasztoru OSSIOS LOUKAS ( wpisanego na listę światowego dziedzictwa ( UNESCO ). Przejazd do Kalambaki, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ   3       niedziela

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.   Zwiedzanie  METEORÓW – bizantyjskich klasztorów zwanych „ wiszącymi między niebem a ziemią „- zbudowanych przez mnichów na wysokich, niedostępnych skałach. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze sztuką i historią Bizancjum, jednego z okresów historii Grecji. Odwiedzimy wytwórnię ikon, świętych obrazów i pamiątek. Przejazd przez VERIĘ - krótki postój połączony ze  zwiedzaniem Oltarza Apostoła Pawła . Przyjazd na Riwierę Olimpijską w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

 

DZIEŃ   4     poniedziałek

Śniadanie, Przejazd do FILIPPI – zwiedzanie miejsca, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą osadę na kontynencie europejskim – św. Lidię. Zwiedzanie riuin starożytnego miasta i więzienia, gdzie przetrzymywany był Św. Paweł. Przejazd do SALONIK  - miasta, do którego mieszkańców zwracał się Św. Paweł w swoich listach, zwiedzanie: Biała Wieża, Kościół Św. Demetriusza, Łuk i Mauzoleum Galeriusza.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg..

 

DZIEŃ   5   wtorek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez TERMOPILE – miejsce starcia wojsk greckich z perskimi w sierpniu 480r. p.n.e. w czasie II wojny perskiej. Celem Greków było powstrzymanie armii Kserksesa przed przedarciem się do Attyki. W czasach starożytnych z jednej strony znajdowały się tu strome stoki górskie, z drugiej – Zatoka Maliakos Morza Egejskiego. Przyjazd na nocleg do miejscowości nadmorskiej LOUTRAKI. Obiadokoloacja, nocleg.

 

DZIEŃ   6      środa 
Śniadanie. Przejazd do ATEN i zwiedzanie z przewodnikeim miasta: Akropol, Partenon, Erehtejon, Świątynia Nike, spacer po uroczych uliczkach Plaki - najstarszej dzielnicy ateńskiej, przejazd autokarem przez miasto, oglądanie słynnych obiektów w Atenach: Akademia Ateńska, Biblioteka Narodowa, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7       czwartek

Śniadanie. Przejazd tzw. Pętlą Argolidzką .

MYKENY – zwiedzanie miasta założonego przez legendarnego Perseusza, zobaczymy twierdzę mykeńską ze słynną  Bramą Lwów, pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona. Przejazd do słynącego ze swej fenomenalnej akustyki teatru greckiego  –   EPIDAUROS; teatr zbudowany w IV w.p.n.e. Przejazd do NAFPLION – zwiedzanie starego Miasta z tureckimi meczetami   i wspinaczka po 899 wyciosanych w kamieniu stopniach do fortecy Palmidi.Powrót do hotelu. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8           piątek

Śniadanie. Przejazd przez   KANAŁ KORYNCKI, gdzie wspomnimy o starożytnym Koryncie, który   niejednokrotnie odwiedzał Św. Paweł w czasie swoich wędrówek po świecie. Zobaczymy dorycką świątynię Apollina, rzymską fontannę Pejrene oraz mównicę, z której nauczał św. Paweł. Przejazd kolejką wąskotorową z Diakofto do KALAVRITY przez wąwóz Vouraikos. Odwiedzimy klasztor Mega Spilio (Wielka Jaskinia), jeden z najbogatszych w kraju ; jest miejscem pielgrzymek wiernych, którzy proszą o wyleczenie z różnych chorób. Można obejrzeć m. in. ocalałe z pożaru relikwie, ikonę Marii Panny oraz jaskinię, w której została znaleziona. Każdego roku 15 sierpnia klasztor świętuje Wniebowzięcie Marii Panny. Powrót do hotelu w Loutrakach.. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 9             sobota

Śniadanie.  Wypoczynek nad morzem – spacery, plażowanie.

Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 10           niedziela

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.

Wylot z Aten ; godz. 17.00 . Przelot na trasie ATENY – WARSZAWA.

Przylot do Warszawy - MODLIN godz. 18.45.

 W programie jest przewidziana codzienna Msza święta.

Informujemy, ze kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie !


CENA:   2 950,00 PLN   przy grupie 43 – 45 os.

CENA OBEJMUJE :

-   przelot samolotem rejsowym tanich linii lotniczych Ryanair  na trasie Warszawa - Ateny – Warszawa.

Cena zawiera bagaż podręczny o wymiarach 55x40x20 i wadze do 10 kg . Istnieje możliwość dokupienia do rezerwacji bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg w cenie  240,00 PLN ‘

Cena bagażu może ulec zmianie jeżeli zostanie on dodany już po potwierdzeniu rezerwacji.

- przejazd autokarem z pełnym wyposażeniem standardowym: odtwarzacz DVD i CD, klimatyzacją, uchylne siedzenia,

- opłaty transportowe : wjazdy do miast, autostrady, parkingi, podatki,

- 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej ***/**; pokoje 2 -3 osobowe z łazienkami,

- wyżywienie typu HB: 9 śniadań kontynentalnych wzmocnionych   i 9 obiadokolacji – kuchnia grecka ;( napoje płatne we własnym zakresie ),

- opiekę pilota na całej trasie, udzielającego informacji turystycznej,

- rezerwacje wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych na terenie Grecji,

- ubezpieczenie od kosztów leczenia KL (10 000 EURO) i następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (15 000 PLN).

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG )

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawów słuchawkowych, city tax i innych kosztów związanych z realizacją programu – ok. 140 euro ,

 dopłaty do pokoju 1.osobowego = 820,00 PLN

 świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

UWAGA!

1. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji uczestnika imprezy turystycznej w wysokości 3 % wartości imprezy. Klient zgłasza taki akces i uiszcza opatę w dniu wykupienia imprezy.

2. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych w SIGNAL IDUNA POLSKA S.A. w wysokości 1,51 euro /dzień ubezpieczenia według kursu EURO do PLN w dniu wykupu.

 

Informacje i zapisy pod telefonem - 603585865