Pielgrzymka do Fatimy   


PORTUGALIA – HISZPANIA - FRANCJA

FATIMA -PORTO -BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – LOURDES – LA SALETTE – GENEWA

DZIEŃ 1     - Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku 2 godziny przed planowanym lotem Transfer z lotniska do hotelu w  FATIMIE. Zakwaterowanie,  nocleg.

UWAGA !  W tym dniu nie ma obiadokolacji. Program uzależniony od potwierdzonych godzin przylotu do Lizbony.

DZIEŃ  2    - Śniadanie.  Całodzienny pobyt w  FATIMIE . Zwiedzanie  Sanktuarium Najświętszej Marii Panny:  Plac Pielgrzyma, Bazylika z grobowcami s. Łucji,  bł. Hiacynty, bł. Franciszka,  Kaplica Objawień. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków,  oraz  ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz  Anioła,  wspólna droga krzyżowa.  Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja,  wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami.  Nocleg.

DZIEŃ 3        - Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu i przejazd do  PORTO, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka; dworzec św. Benedykta, zbudowany w miejscu dawnego klasztoru, który kryje wspaniałe dekoracje z płytek azulejos.

Przejazd do BRAGI, głównego ośrodka religijnego, zwanego portugalskim Rzymem i poznanie  największego sanktuarium Portugalii BOM JESUS  DO MONTE  z charakterystycznymi, barokowymi schodami. Najniższa partia schodów posiada stacje Drogi Krzyżowej, powyżej są fontanny pięciu zmysłów, na samej górze posągi trzech cnót: Wiary, Nadziei i Miłości.

Przejazd do hotelu w okolicach Bragi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  4       - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  na szlak pielgrzymkowy  św. Jakuba ( słynne Camino de Santiago). Przejście piesze krótkiego odcinka drogi  El Camino ok. 1- 2 km..  Przyjazd i zwiedzanie SANTIAGO DI COMPOSTELA – miasta założonego w 813 r., ściśle związanego z Św. Jakubem. Poznanie katedry stanowiącej  zachwycający romański krzyż łaciński, z którego  należy podziwiać cztery fasady, a każda z nich jest arcydziełem z innego okresu. Modlitwa przy srebrnej trumnie mieszczącej święte szczątki Św. Jakuba. Spacer po mieście.  Powrót  do hotelu, obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ  5        - Śniadanie ( wczesne ), wykwaterowanie z hotelu  i  przejazd do Francji. Zakwaterowanie w hotelu w Lourdes. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6        - Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych Sanktuariów Maryjnych -  SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W LOURDES: Bazyliki Różańca Świętego

i Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Piusa X i  Groty Masabielskiej.

Droga krzyżowa, czas na indywidualną modlitwę, dla chętnych kąpiel w basenach wypełnionych wodą z cudownego źdródełka. Spacer po mieście i poznanie miejsc zwiazanych ze Św. Bernadettą. Obiadokolacja. Udział w  międzynarodowej  modlitwie różańcowej i procesji z lampionami   w godzinach wieczornych.. Nocleg.

DZIEŃ  7       - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Francję w okolice Grenoble. Przyjazd do  Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w LA SALETTE, malowniczo położonego w Alpach. Zapoznanie się z historią objawień,  czas na modlitwę  indywidualną, wypoczynek , obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  8       - Śniadanie, przejazd do GENEWY  - postój połączony z krótkim zwiedzaniem Starego Miasata, podziwianie renesansowego  ratusza, gotyckiej katedry św. Piotra  oraz odpoczynek nad Jeziorem Genewskim.

Przyjazd w okolice Strasbourga. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg .

DZIEŃ   9      - Śniadanie,   przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Torunia w późnych godzinach wieczornych.

Uwaga!   Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu jest uzalezniona od warunków lokalnych

i  może ulec zmianie.  Ostateczną decyzję podejmuje pilot w uzgodnieniu z opiekunem  grupy. 

CENA  PIELGRZYMKI: 

CENA OBEJMUJE :

-przejazd autokarem o podwyższonym standardzie z pełnym wyposażeniem : klimatyzacja, odtwarzacz DVD, CD, caffe-bar,  toaleta z wc, uchylne siedzenia,

-przelot samolotem  na trasie Warszawa ( lub Berlin ) - Lizbona

-zakwaterowanie w hotelach  ***   - 8   noclegów ; pokoje 2 - osobowe  z łazienkami (ewentualnie na życzenie 3 os. )

-wyżywienie typu  HB: 8  śniadań ( na terenie Francji – kontynentalne  głównie na słodko, na terenie Hiszpanii i Portugalii – wzmocnione o ser i wędlinę ), 7 obiadokolacji (2 dania – kuchnie lokalne,  napoje płatne we własnym zakresie ), Możliwe obiadokolacje w restauracjach typu  Fluch w formie  self- service  na terenie Francji.

-opiekę pilota udzielającego informacji turystycznej,

-rezerwacje  Mszy  Św.

-ubezpieczenie SIGNAL IDUNA  od kosztów leczenia KL(10 000 euro) i następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (15 000 pln )

UWAGI:

  1. Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu  (lokalni przewodnicy, wjazdy do miast, pakingi, city tax, system audio-guide  itp.) należy posiadać 
  2. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 650,00 PLN

Zapisz się na pielgrzymkę - wyślij nam wiadomość a my skontaktujemy się z tobą.